Son Dakika ! AK Parti Teklif Verdi! Trafikte Yeni Cezalar Geliyor

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yeni bir teklif verildi. Bu kapsamda trafik cezalarında artışların olacağı açıklandı. Sürücülerin dikkat etmeleri gereken uyarılara rağmen kurallara uyulmadığında cezaların uygulanacağı belirtildi. İşte detaylar.

Son Dakika ! AK Parti Teklif Verdi! Trafikte Yeni Cezalar Geliyor

Trafik cezalarında artış yaşanacağı açıklandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından sunulan teklifin detayları kapsamında çakar ışık kullananlar 1002 Türk Lirası ceza ödemek zorunda kalacaklar.

Aynı suçu tekrar edenlerin trafikten men edileceği bildirildi.

Ayrıca kırmızı ışık ihlali durumunda ise 235 TL ceza kesilecek.

Bunun yanı sıra emniyet şeridi cezası 1002 TL’ye yükselecek. Trafik sürücülerinin kurallara uymadığı konular arasında yer alan ceep telefonu kullanmanın cezasının ise 235 TL'ye çıkacağı bildirildi.

Spin ve drift olarak ifade edilen tehlikeli hareketleri yapanlar 5 bin 10 lira para cezası ile cezalandırılacaklar ve 60 gün trafikten men edilecekler.

PEKİ TRAFİK CEZALARI NEREYE ÖDENECEK?

Trafik cezaları interner aracılığıyla veya kurumlar yolu ile nakit olarak ödenebilecek.

Sistem kapsamında motorlu taşıt sorgulamaları ve kredi kartıyla ödeme yanı sıra kredi kartıyla ödeme bilgisi sorgulama, motorlu taşıtlar vergisi hesaplama ve kasko değerleri gibi çoğu seçeneğe yer veriliyor.

Plaka, TC kimlik numarası veya vergi kimlik numarası ve tescil tarihini girerek sorgulama yaptıktan sonra ödeme işlemine geçebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi’nin resmi internet sitesinden kredi kartıyla yapılan trafik cezası ödemesinde sırasıyla şu yol izlenmelidir:

İnternet sitesinde açılan ekrana plakayı yazın.

TC kimlik veya vergi numaranızı girin.

Tescil tarihini yazarak “tamam” tuşuna basın.

Kredi kartı bilgilerinizi girerek ödeme yapın.

Ödemenizi kredi kartıyla yapacaksanız, 02:00-22:00 saatleri arasında sistemi kullanabilirsiniz. Trafik cezası, vergi daireleri, PTT şubeleri ve banka şubeleri yoluyla nakit olarak da ödenebilir.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 11:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necati
Necati - 8 ay Önce

Ya devlete para lazımsa böyle şeylere gerek yok söyleyin satalım arabayı sizde kurtulun bizde. Bu ne vergisi sigortası kaskosu. Senede verdiğin paraları biriktiren 5 sene de bir arabayı yenilersin. Satak kurtulak.

Mecnun
Mecnun - 8 ay Önce

Biz olmasak devlet nerden para kazancak cok merak ediyorum