Son Dakika.. AK Partili Niğde Belediye Başkanı İstifa Etti ! Faruk Akdoğan Kimdir?

Niğde'den bir son dakika haberi geldi. Bu kapsamda Niğde Büyükşehir Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ın görevinden istifa ettiği belirtildi.

Son Dakika.. AK Partili Niğde Belediye Başkanı İstifa Etti ! Faruk Akdoğan Kimdir?

NİĞDE BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AK Partili belediye başkanlarının istifası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasıyla başladı. Bu istifalara bir yenisi daha eklendi. AK Partili Belediye Başkanı Faruk Akdoğan belediye başkanlığı görevinden istifa ettiği açıkladı. Faruk Akdoğan, kulislerde istifa edeceği konuşulan 10 belediye başkanından biriydi.

FARUK AKDOĞAN KİMDİR?

Eski Niğde Belediye Başkanı olan Faruk Akdoğan 3 çocuk babasıdır. Faruk Akdoğan, 1991-1998 yılları arası Refah Partisi Merkez İlçe Başkanlığı, 1999-2001 yılları arasında Fazilet Partisi İl Başkanı olarak görev yaptı. Ayrıca Faruk Akdoğan 1994 yılında Refah Partisi'nden, 1999 yılında da Fazilet Partisi'nden İl Genel Meclis Üyesi seçildi.

AK PARTİ KUCURU ÜYELERİNDEN BİRİYDİ

Faruk Akdoğan 2001 yılında AK Parti kurucu üyeleri arasında yer alıyordu. 2002'de AK Niğde İl Başkanı olarak görevlendirildi. 29 Mart 2009'deki yerel seçimlerde yüzde 39.9 oy oranıyla Niğde Belediye Başkanı seçildi. Ayrıca Faruk Akdoğan 2014 yılında yapılan seçimlerde ise oy oranını yükseltti. Bu seçimlerde Faruk Akdoğan yüzde 41,1 oy oranı ile tekrar Belediye Başkanı seçildi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 15:54
YORUM EKLE