Son Dakika! Ankara Valiliği Kontrollü Patlama Uyarısı Yaptı

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklama ile bugün kontrollü patlama yapılacağı duyuruldu. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 24.07.2018, 09:41
Son Dakika! Ankara Valiliği Kontrollü Patlama Uyarısı Yaptı

Kayap Kapsül Fabrikası stoklarında yer alan bozuk mühimatların bugün kontrollü patlama ile imha edileceğini duyuran Ankara Valilği vatandaşları ortaya çıkacak yüksek patlama sesi konusunda uyardı. 

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada " Mamak ilçe Jandarma Komutanlığı karşısında bulunan Kayaş Kapsül Fabrikasında bozuk mühimmatların, saat 09.00 ile 11.00 arasında patlatılarak imhası yapılacağı bildirilmiştir." ifadelerine yer verildi. 

Dünde Jet Uçağı Nedeni İle Ankaralılar Panik Yaşamıştı 

Dün öğlen saatlerinde Ankara'da yüksek bir patlama sesi pek çok ilçeden duyulmuş, vatandaşlar korku içinde telefonlara sarılarak 155 polis imdat hattını arayarak ihbarda bulunmuştu. Herkes terör saldırısı korkusu yaşarken patlamanın deneme uçuşu yapan bir Jet uçağı nedeni ile ortaya çıkan sonic patlama sesi olduğu ortaya çıkmıştı. 

Bugün benzer bir panik havası oluşmasının önüne geçmek isteyen Ankara Valiliği duyuru yaparak vatandaşları konu hakkında uyardı. Patlama Ankara Mamak'da kontrollü bir biçimde yapılacak ancak mühimmatın son derece güçlü olması nedeni ile patlama sesinin yine pek çok bölgeden duyulacağı öğrenildi. 

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)