Son Dakika ! Avrupa Birliği'nden Önemli Türkiye Açıklaması

Avrupa Birliği Dönem Başkanı ve Estonya Başbakanı Jüri Ratas ile Başbakan Binali Yıldırım Ankara'da bir araya geldiler. İkili görüşmelerin yapıldığı toplantı sonrasında ortak basın toplantısı ile açıklamalarda bulundular.

Son Dakika ! Avrupa Birliği'nden Önemli Türkiye Açıklaması

AB Dönem Başkanı Jüri Ratas, Başbakan Binali Yıldırım ile ortak basın toplantısı düzenledi. İkili, göç, terörle mücadele gibi konuları görüştü.

RİTAS'IN AÇIKLAMALARI

 AB Dönem Başkanı Jüri Ratas, AB ile Türkiye arasındaki göç anlaşmasına değindi. CNN'in haberine göre; Ratas, "Göç konusunda Türkiye'nin adımları çok önemli" ifadelerinde bulundu. Ratas, "Türkiye'ye 2,9 milyar euro tahsil edilmiş durumda. 1,6 milyar euro farklı anlaşmalar çerçevesinde sunulacak. Bugüne kadar ise 800 milyonu kullanıldı."

Ratas, "Küresel terörle mücadelede işbirliği artırılmalı" dedi. 

BİNALİ YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARI

Estonya ile ciddi bir ticaret hacmimiz var. Turizm ve eğitim konularındaki işbirliğini de artırmayı planlıyoruz. Enerji konusunda Estonya önemli çalışmalar yapan bir ülke. Bu noktada enerji alanındaki işbirliği de ele alınacak. 

Karşılıklı iyi ilişkilerimizin ticarete, yatırıma ve ekonomiye yansımasıyla birlikte gecelek yıllardaki potansiyel de ortaya çıkacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE