Son Dakika ! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Önemli OHAL Açıklaması !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan OHAL'in ne zaman kalkacağına ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 01.10.2017, 14:42 01.10.2017, 15:41
Son Dakika ! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Önemli OHAL Açıklaması !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de yeni yasama yılı açılışına katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada bir konuşma yaptı ve OHAL'e ilişkin çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

OHAL NE ZAMAN KALKACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan OHAL'in ne zaman kalkacağına ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu açıklamasında "OHAL'e yönelik bir takım nitelemeler var ki kabul edilebilir değil. Türkiye'nin olağanüstü tehditlerle karşı karşıya bulunduğunu kim inkar edebilir. Olağanüstü tehditler olağanüstü tedbirleri gerektirir. OHAL'den zarar gören kimse olmamıştır. Terörle mücadeleye yönelik ihtiyaçlar kalktığında elbette OHAL de sona erecektir." ifadelerine yer verdi.

"TARİHİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ"

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uyum yasaları hakkında da açıklama yaparak "Önemli bir görev daha var. Uyum yasaları başta olmak üzere yeni sistemin en sağlıklı şekilde hayata geçmesini sağlayacak düzenlemeler üzerinde derhal çalışılmaya başlanması gerekiyor. Yeni yasama yılında çok daha önemli çalışmalara imza atacaktır. Her anlamda tarihi bir süreçten geçiyoruz. 

"HÜKÜMETTEN BEKLENTİM..."

Ülkemizin son yıllarda yaşadığı sosyal, siyasi, ekonomik, diplomatik gelişmelerin hiçbiri genel fotoğraftan bağımsız değildir. Hükümetten beklentim, kamu mali disiplininden ödün vermeden geleceğe daha rahat bakabileceğimiz tedbirleri almasıdır. Milletimizi huzursuz ve tedirgin edecek gereksiz adımlardan kaçınılması büyük önem arzetmektedir. Geçtiğimiz hafta yapılan tezkere konusunda Meclisimizde sergilenen birlik ve beraberliği takdirle karşıladığımı belirtmek istiyorum." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)