Son Dakika: DAEŞ'in Bombacısı Gaziantep'te Yakalandı

Gaziantep'te, terör örgütü DAEŞ'e yönelik yapılan operasyonda, örgütün "kimyacısı ve bombacısı" olarak bilinen zanlı yakalandı.

GÜNDEM 01.09.2016, 15:37 01.09.2016, 15:49
Son Dakika: DAEŞ'in Bombacısı Gaziantep'te Yakalandı
Gaziantep'te, terör örgütü DAEŞ'e yönelik yapılan operasyon sonucu, eylem hazırlığındaki 2 kişiyle, örgütün "kimyacısı ve bombacısı" olarak bilinen zanlı yakalandı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, örgütün sözde Türkiye eylem sorumlusu olan ve 19 Mayıs gecesi Gaziantep'te ölü ele geçirilen Yunus Durmaz'ın kız kardeşi Gamze Demir'in örgüt içerisinde güvendiği ve birlikte hareket ettiği Abdulmubtalip Demir'i takibe aldı.

Yapılan çalışmalarda, örgütün "kimyacısı ve bombacısı" olarak bilenen Talha Güneş'in merkez Şehitkamil ilçesi İncilikaya Mahallesi'nde kaldığının anlaşılması üzerine, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat ve Terörle Mücadele ekiplerince operasyon düzenlendi.

Türkiye'de ve Gaziantep'te sansasyonel eylem hazırlığı içerisinde olan Talha Güneş, Abdulmubtalip Demir ve eşi Gamze Demir yakalandı. Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı

Zanlıların evlerinde yapılan aramada, 20 kilogram TNT cinsi patlayıcı, canlı bomba yeleği, 3 el bombası ve 1 tabanca ele geçirildi.

Arananlar listesindeler

Bu arada, zanlıların İçişleri Bakanlığının arananlar listesinde de bulunduğu belirlendi. Abdulmubtalip Demir'in 600 bin lira ödüllü "turuncu" listede, Talha Güneş'in ise 300 bin lira ödüllü "gri" listede yer aldığı tespit edildi.

Kamupersoneli.net - AA
Yorumlar (0)