Son dakika: Davutoğlu'ndan flaş yeni parti açıklaması!

AK Parti'den istifa ederek yeni parti kurma hazırlıklarına başlayan eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi. Burada önemli açıklamalar yapan Davutoğlu yeni parti hakkında detayları paylaştı.

GÜNDEM 07.11.2019, 16:00
Son dakika: Davutoğlu'ndan flaş yeni parti açıklaması!

Yeni parti çalışmalarına hız kesmeden devam eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile  Saadet partisinin genel merkezinde görüştü.

DAVUTOĞLU'NDAN FLAŞ PARTİ AÇIKLAMASI

Yeni parti hakkında açıklama yapan Ahmet Davutoğlu “Yeni bir siyasi hareket inşa edeceğimizi açıklamıştık. Önemli bir taslak ortaya çıktı. Kurucular heyetinin ortaya çıkmasından sonra ortaya çıkacak bir niyet. Son iki ayda bir çok kişiyle konuştuk. Çok büyük bir mutluluk ve önemli bir kazanım olarak bütün bunları göz onunda bulundurarak bir liste hazırlayacağız ama bütün bunlar bizi ağzımızdan ifade edilmedikçe gündeme alınmamalı. Yıl sonuna kadar bu süreç tamamlanacak. Takvim işliyor. İnşallah en kısa sürede bu süreci tamamlayacağız. Sayın Karamollaoğlu ile dostluğumuz geçmişe dayanır. Hepimizin özele koruması gereken insani ilişkilerdir, sayın Babacan’la da biz her şeyden önce dostuz, isterdik ki hep beraber olalım ama bu mümkün olmadı. Bizim için kendi partimizin sağlıklı oluşması tek hedeftir. Her türlü görüşe açığız.” dedi.

YENİ PARTİYE İHTİYAÇ YOK

Daha önce Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti çalışmalarıyla ilgili iddialar hakkında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Yeni bir partiye ihtiyaç yok. Siyaseti Saadet Partisi'nde yapabilirler” demişti.

Yorumlar (0)