Son Dakika: Diyarbakır Sur ve Silvan Belediyelerine Kayyum Atandı

Son Dakika Gelişmesi ! Terör örgütüne destek çıktığı öne sürülen belediyelere kayyum ataması gerçekleşti. İşte detaylar

GÜNDEM 08.09.2016, 16:14 08.09.2016, 16:18
Son Dakika:  Diyarbakır Sur ve Silvan Belediyelerine Kayyum Atandı

Son Dakika Gelişmesi ! Diyarbakır Sur ve Silvan Belediyelerine Kayyum ataması gerçekleşti.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aslında bugün gerçekleşen Valiler Toplantısı'nda terörle mücadele kapsamında her türlü önlemin alınacağını ve teröre destek veren belediyelere yönelik hükümetin asla taviz vermeyeceğini belirtmişti. 

Diyarbakır'da iki ilçe belediyesine kayyum atandı.

Alınan bilgiye göre, merkez Sur ve Silvan ilçe belediyelerine Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Valilikçe kayyum ataması yapıldı.

Kayyum olarak belediyelere ilçelerde görev yapan kaymakamların atandığı belirtilirken, 9 il genel meclis üyelerinin yerine de yeni atamaların yapılacağı öğrenildi.


Diyarbakır'ın Sur ve Silvan ilçelerinde sözde "öz yönetim" ilan ettikleri gerekçesiyle Sur Belediye Başkanı Seyid Narin ve Silvan Belediye Başkanı Yüksel Bodakçı hakkında dava açılmıştı.

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılamaları devam eden Sur Belediye Başkanı Narin hakkında "devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılaması devam eden Silvan Belediye Başkanı Bodakçı hakkında "Devletin birliği ve ülkenin bütünlüğünü bozmak" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan da 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

KAMUPERSONELİ.NET - AA

Yorumlar (0)