SON DAKİKA... Fetullah Gülen Türkiye'ye İade Mi Ediliyor? ABD'de Basınında Flaş İddia

Fetullah Gülen son dakika haberi. Fetullah Gülen Türkiye'ye iade mi ediliyor? ABD basınında FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iade edileceği iddia edildi. ABD basınında yer alan iddialar ve detayları Kamupersoneli.net'te.

SON DAKİKA... Fetullah Gülen Türkiye'ye İade Mi Ediliyor? ABD'de Basınında Flaş İddia

ABD Basınında yer alan bir haberde ABD'nin FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilebilmesinin yollarının arandığı iddiası gündeme geldi. 

ABD ile Türkiye arasında yaşanan son gelişmeler kapsamında ele alınan konuya dair, ABD basınında yer alan haberi ve haberin detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

ABD BASININDA FLAŞ İDDİA!

ABD'nin önemli medya kuruluşlarından olan NBC Newst'te (NBC) yer alan habere göre, Trump yönetiminden üst düzey yetkililer, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cemal Kaşıkçı cinayeti dolayısıyla Suudi Arabistan Krallığı yönetimi üzerindeki baskısını azaltması için, FETÖ elebaşı Gülen'in ABD'den çıkarılması için yasal yollar aramaya başladığını iddia etti. 

Bu iddialarını bazı gerekçelere ve kişilere dayandıran medya kurumu, ABD'li üst düzey yetkililerin Fetullah Gülen konusunda talimat verdiklerini öne sürdü

FETULLAH GÜLEN TÜRKİYE'YE İADE EDİLECEK Mİ?

Bu kapsamda ABD Adalet Bakanlığına ve FBI’a Gülen’in iadesinin gündeme alınması direktiflerinin verildiğini aktaran NBC, konu hakkında bilgili 4 kişiye dayandırdığı haberinde, İç Güvenlik Departmanı’na Gülen’in ABD’deki yasal statüsü hakkında bilgi vermesi konusunda talimat verildiğini aktardı.

Beyaz Saray’ın Gülen’in ABD’deki oturum izniyle ilgili detaylı bilgi istediğini aktaran kaynaklar, kendisinin 1990’ların sonundan bu yana Pensilvanya’da ikamet ettiğini ve Yeşil Kart sahibi olduğunu belirtti.

FETULLAH GÜLEN'İN AVUKATINA SORDULAR

NBC Newst'te (NBC) konuyla ilgili olarak önemli isimlere sorular yöneltti ancak istediği cevapları alamadılar. Medya kuruluşu soru yönelttiği Ulusal Güvenlik Konseyi, FBI, Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İç Güvenlik Bakanlığı ve Fetullah Gülen’in avukatı, soruları cevapsız bıraktı.

Konuyla ilgili NBC’ye açıklama yapan bir Türk yetkili, Türk hükümetinin Kaşıkçı davası ile Gülen’in iade süreci arasında bir ilişki kurmadığını söylerken, “ABD’nin Gülen’in iadesi konusunda aksiyon almasını istiyoruz. Bundan bağımsız olarak, Kaşıkçı davasıyla ilgili soruşturmamızı da sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gülen’in iadesi konusunu masaya yatıran Türk ve ABD’li yetkililer, FETÖ elebaşı Gülen’in Türkiye’ye iadesinin mümkün olmaması durumunda Güney Afrika’ya gönderilmesini görüştü.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 21:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gazi
Gazi - 8 ay Önce

Tiyatro oyununda ABD önde !