Son Dakika! Hatay'ın Suriye Sınırında Çatışma Sesleri

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) destek vermek amacıyla Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nden top atışı gerçekleştirdi.

GÜNDEM 08.10.2017, 10:15 08.10.2017, 13:20
Son Dakika! Hatay'ın Suriye Sınırında Çatışma Sesleri

Türk Silahlı Kuvvetleri, Özgür Suriye Ordusu'nun Suriye'de gerçekleştirdiği operasyonlara destek vermek amacıyla Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Suriye sınırından top atışı yaptı.

Edilen bilgilere göre Hayat'ın Reyhanlı İlçesi'nde bu top atışının sesleri duyuluyor.

Erdoğan An Meselesi Demişti

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ÖSO'ya en kısa zamanda destek vereceklerini, TSK'nın operasyonlara başlamasının an meselesi olduğunu açıklamıştı. Ardından gece yayımladığımız haberde de Komutanların sınırda kontroller yaptığını belirtmiştik. Bugün ise Suriye sınırında top seslerinin gelmesi ile birlikte, Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarının destekleyici olayların gerçekleştiği görülüyor.

Operasyon Hazırlıkları Başlamıştı

Türkiye, Rusya ve Irak'ın çatışmazlık konusunda anlaşmaya varmasının ardından, Suriye'nin İdlib şehirinde Türkiye'nin şehrin güvenliğini sağlamak amacıyla hazırlıklara başladığı ve ÖSO'nun terör örgütü Heyet'ül Tahrir-i Şam ile mücadelelerinin devam ettiği görülüyor.

Çok Sayıda Askeri Araç ve Personel

Türkiye'nin operasyonlarının an meselesi olduğu açıklanmasının ardından, operasyon hazırlıkları kapsamında Suriye'ye sıfır nokta konumunda yer alan Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde dünden bu yana çok sayıda askeri araç ve personel sevk edildiği belirtildi.

ÖSO'ya Destek Amaçlı

Bugün an itibariyle yapılan açıklamalarda ise sınırda TSK tarafından atılan top sesleri geliyor. Edinilen bilgilere göre TSK tarafından atılan bu topl atışları ÖSO'ya destek vermek amacıyla gerçekleştiriliyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)