Son Dakika! Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan Vize Krizine İlişkin Önemli Açıklama

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan ABD ile yaşanan vize krizine ilişkin önemli bir açıklama geldi.

GÜNDEM 12.10.2017, 10:41 12.10.2017, 15:34
Son Dakika! Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan Vize Krizine İlişkin Önemli Açıklama

ABD ile Türkiye arasında yaşanan, vize krizinin karşılıklı olarak askıya alınmasına ilişkin Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan bir açıklama geldi.

Uzlaşma Sağlanacak

Habertürk'ün haberine göre, Hükümet Sözcüsü Bozdağ konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı.

"İki ülke arasında, temsilcilerin bir araya gelip bu konu üzerinde çalışmaları kararı alındı ve bu karar gereği önümüzdeki günlerde bir araya gelinecek, çalışılacak ve sonucuna göre de bir adım atılacaktır" diyerek Bozdağ konunun çözülmesine ilişkin iki devletin uzlaşma çabalarının olacağını belirtti.

Yapıcı Görüşme Oldu

Bekir Bozdağ'ın açıklamalarında satır başları söyle:

"Dün Dışişleri Bakanımız ile ABD Dışişleri Bakanı bir telefon görüşmesi yaptılar ve son gelişmeleri değerlendirdiler. Bundan sonra yapılacaklar hususunda görüş alışverişinde bulundular. Bakanlıktan aldığım bilgiye göre oldukça yapıcı bir görüşme oldu. Bundan sonra iki ülke arasında temsilcilerin bir araya gelip bu konu üzerinde çalışma kararı alındı. Sonucuna göre de bir adım atılacak.

Bizim beklentimiz bu krizin hem Türkiye'nin hem de ABD'nin lehine olmadığıdır. Bu kriz iki ülkeye de zarar vermektedir. İki ülke halklarına da zarar veriyor. Ben bu krizi beklemiyordum.

Haberleri Var

Ben Türkiye-Amerika ilişkilerinin bu tür krizleri aşacak güce sahip olduğuna inananlardan birisiyim.

Burada bir bilgi eksikliği veya yanlış bilgi olduğunu tahmin ediyorum. Bizim hukuk sistemimizde bir kişi gözaltına alındıktan sonra, savcılığa çıktığında tutuklama talebi ile hakimliğe gönderildiğinde avukat bulundurulması kanunen zorunludur. OHAL olduğu için belli bir süre görüştürülemiyor. 25 Eylül'de gözaltına alınıyor, 4 Ekim'de tutuklanıyor. 8 Ekim'de vize ile ilgili sorun ortaya çıkıyor. Baktığımızda haberleri var."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)