Son Dakika! İBB'den Flaş İstanbul Kararı! Veri Kopyalama Durduruldu...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi mahkeme kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi için veri kopyalama işlemini durdurdu.

Son Dakika! İBB'den Flaş İstanbul Kararı! Veri Kopyalama Durduruldu...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), veri kopyalamayı durdurduğu açıklamasını yaptı.

İBB, mahkeme kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi için veri kopyalamayı durdurdu.

NE YAŞANMIŞTI?

İstanbul 4. İdare Mahkemesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediye ve bağlı kuruluşların veri tabanı kayıtlarının elektronik olarak kopyalanmasını içeren kararının yürütmesini durdurma kararı almıştı.

AK Parti'li meclis üyesi Yüksel Akyol ve Ömer Faruk Kalaycı, İstanbul 4. İdare Mahkemesine başvurarak "Belediye müfettişlerinden Emine Sema Ballı ve Kaya Albayrak ile belediye çalışanlarından veya dışarıdan belirlenecek 3 uzman ile belediye ve bağlı kuruluşların elektronik veri tabanı ve altyapılarında her türlü inceleme ve araştırmayı yapmaya ve veri tabanı ve altyapıyı kopyalamaya yetkilendirilmesine" ilişkin kararın iptali ile yürütmesinin durdurulmasını istemişti.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 23:39
YORUM EKLE