Son dakika İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge! 15 gün daha uzatıldı

Son dakika İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge! 15 gün daha uzatıldı

Son dakika 15 ilde devam eden seyahat kısıtlaması ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı'ndan ek genelge yayımlandı. Yayımlanan ek genelgede sürenin 15 gün daha uzatıldığı duyuruldu. Genelge 81 il valiliğine gönderildi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye'de 15 ilde seyahat kısıtlaması devam ediyordu.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI YENİ GENELGE YAYIMLADI

Son dakika seyahat kısıtlaması ile ilgili İçişleri Bakanlığı yeni genelge yayımlandı.

SEYAHAT KISITLAMASI 15 GÜN DAHA UZATILDI

81 il valiliğine gönderilen yeni genelgede 15 ilde devam eden seyahat kısıtlamasının 15 gün daha uzatıldığı bildirildi.

Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van illeri ile Zonguldak ili olmak üzere toplam 15 il sınırlarından kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar 15 günlük süreyle 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 24.00'dan 03 Haziran 2020 Çarşamba günü saat 24.00’a kadar geçici olarak durdurulacak.

Bu illerde yaşayan/bulunan tüm vatandaşların belirtilen süre boyunca illerinde kalmaları esas olacak. Şehir giriş-çıkış kısıtlamasına yönelik daha önceki genelgelerle belirlenen usul, esas ve istisnalar bu genelge ile getirilen kısıtlama dönemi için de geçerli olacak. 

Söz konusu tedbirlere ilişkin valiler tarafından ilgili mevzuat uyarınca gerekli kararların ivedilikle alınması, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

KARARA UYMAYANA PARA CEZASI 

Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek. Aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’ inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler