Son Dakika ! İki Bakanlığa FETÖ Operasyonu: 142 Kişiye Gözaltı !

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında iki bakanlığın eski ve halen çalışanları hakkında gözaltı kararı verildiği ifade edildi.

GÜNDEM 03.10.2017, 10:18 03.10.2017, 11:12
Son Dakika ! İki Bakanlığa FETÖ Operasyonu: 142 Kişiye Gözaltı !

142 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ soruşturması yürütülüyor. Yürütülmekte olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında iki bakanlığın eski ve halen çalışanları hakkında gözaltı kararı verildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında Milli Eğiti Bakanlığında 5'i çalışan 121 kişi ve Gençlik ve Spor Bakanlığında ihraç edilen 21 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği ifade edildi. Ayrıca gözaltı işlemlerinin başladığı belirtildi.

Konu ile ilgili olarak Baisavcılıktan bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarındaki FETÖ mensuplarına yönelik soruşturmalar kapsamında, Ankara merkezli 8 ilde operasyon düzenlendiği ifade edildi.

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı olan ByLock'u kuallandıkları tespit edilen 116'sı daha önce kurumdan ihraç edilen Milli Eğitim Bakanlığı personeli 121 kişi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı eski personeli 21 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Ayrıca gözaltı işlemlerine sabah saatlerinde başlandığı ve hala devam ettiği ifade edildi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)