Son Dakika.. İsrail'den Gazze'ye Saldırı! Çok Sayıda Ölen ve Yaralanan Filistinli Var

Filistin'den gelen son dakika haberine göre İsrail Gazze'ye saldırdı. Gazze'ye yönelik gerçekleştirilen saldırı sonrası şehit olan Filistinliler ile yaralıların olduğu bilgisi geldi. İsrail tarafından gerçekleştirilen saldırının detayları haberimizde...

GÜNDEM 12.11.2018, 01:49
Son Dakika.. İsrail'den Gazze'ye Saldırı! Çok Sayıda Ölen ve Yaralanan Filistinli Var

Filistin'den gece saatlerinden saldırı haberi geldi. İsrail Ordusu abluka altındaki Gazze Şeridi'ne bir saldırı düzenledi. Düzenlenen saldırı sonucunda 6 Filistinli masum şehit olurken 7 Filistinli yaralandı. 

Ayrıca İsrail tarafından gelen bilgilerde gerçekleştirilen saldırılar sonucu Fransa'da bulunan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ülkesine döndüğü yönünde. 

GAZZE'YE SALDIRI ŞEHİT VE YARALILAR VAR

Bölgeden alınan ik bilgilerde İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne bir saldırı düzenlediği yönünde. Güvenlik nedeniyle gerçekleştirildiği iddia edilen saldırılarda 6 Filistinli şehit oldu. Ayrıca söz konusu saldırılar sonucunda 7 Filistinli de yaralandılar. İsrail ordusu tarafından düzenlenen saldırı sonucunda Filistin Kızılay'ından bir açıklama yapıldı. Filistin Kızılayı şehit olan Filistinlilerin sayısına dair bilgi verdiği açıklamasında yaralıların durumu hakkında açıklamada bulundu. 

Bunun yanında İsrail Ordusu da bir açıklama metni yayımlayarak ölen ve yaralananların olduğu saldırının güvenlik gerekçesiyle olduğunu iddia etti. İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada da "Kuvvetlerimiz, Gazze Şeridi'nde bir güvenlik operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonun ardından çatışmalar yaşandı." ifadeleri kullandı. İsrail ordusu yazılı açıklamasında ayrıca saldırıya ilişkin ayrıntıların daha sonra paylaşılacağı söyledi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)