Son Dakika! İstanbul'da AKOM Uyarısı "Trafiğe Çıkmayın!"

Sağanak yağış ile ilgili olarak İstanbul'da yoğun güvenlik önlemleri alınmaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM son dakika uyarısında bulundu.

GÜNDEM 13.09.2018, 13:47 13.09.2018, 15:47
Son Dakika! İstanbul'da AKOM Uyarısı "Trafiğe Çıkmayın!"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM tarafından yapılan son dakika açıklaması ile İstanbullulara trafiğe çıkmamaları yönünde uyarıda bulunuldu. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan uyarıda tüm kentin sağanak yağışa karşı dikkatli olunması ve çok zorunlu kalınmadığı takdirde sokağa çıkmamaları yolunda uyarıda bulunuldu. 

AKOM Teyakkuz Halinde 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri yaşanacak olan muhtemel su baskınlarına karşı önlemlerini alırken, tüm ekipler kritik noktalara yerleştirildi. İBB ekipleri 3 bin 865 personel, bin 670 araç ve iş makinesi, 385 motopomp, 269 jeneratör, 411 dalgıç pompa ile sağanak yağışa karşı hazırlıklarını tamamladı. 

İstanbul'da Su Baskını İçin Aranılacak Numaralar

Muhtemel su baskınlarına karşı önlem alan belediye vatandaşların su baskını sorunlarında 153 numaralı beyaz masa iletişim numarasını aramalarını istedi. AKOM ise zorunlu olunmadığı takdirde kesinlikle vatandaşların trafiğe çıkmamalarını ve zorunlu durumlarda da toplu ulaşım araçlarını kullanmalarını önerdi. 

Kamupersoneli.net - Ankara

Yorumlar (0)