Son dakika! İstanbul Eminönü’nü su bastı! Aşırı yağışlar sele neden oldu Eminönü çarşısını su bastı

Meteoroloji İstanbul bölgesi için son dakika sağanak yağış uyarıları sonrasında İstanbul’un bir çok bölgesinde şiddetli sağanak yağışlar görüldü. Yapışın şiddetini arttırması ile İstanbul Eminönü çarşısına su bastı.

GÜNDEM 17.08.2019, 14:17 18.08.2019, 15:05
Son dakika! İstanbul Eminönü’nü su bastı! Aşırı yağışlar sele neden oldu Eminönü çarşısını su bastı

İstanbul’da çok şiddetli sağanak yağış hâkim oldu. Birçok yolu ve alt geçitleri su basarken, Eminönü alt geçitte bulunan çarşıyı su bastı. Çarşıya dolan metrelerce su nedeniyle iş yerleri su altında kaldı.

Çarşı esnafının dükkân önlerine dizdikleri mallar sel sularına kapıldığı görüldü. Sokak adeta çeşitli eşyalarla kaplandı. Tüm esnafın malı birbirine karıştı.

İstanbul için Meteoroloji, beklenilen sağanak yağışın çok şiddetli olacağını ve bazı bölgelerde sele dönüşebileceğini belirtmişti.  Öğlen saatlerinde başlayan sağanak yağış, vatandaşa çok zor anlar yaşattı.

Meteorolojiden yapılan duyuruda, İstanbul bölgesi için sağanak yağışın hafta sonu boyunca devam edeceğini bildirdi. İstanbul’da yaşayan ve özellikle zemin ve bahçe katında oturanları anı sel baskınlarına karşı uyardı.

Yorumlar (0)