Son dakika İstanbul Valiliği duyurdu! Bu gece sağanak yağış geliyor!

Son günlerde yaşanan mevsim normalleri dışında meydana gelen sağanak yağışlar İstanbul'u da etkisi altına alacak. İstanbul Valiliği tarafından yapılan duyuruda bu gece sağanak yağış olacağı açıklandı.

GÜNDEM 05.10.2019, 19:43
Son dakika İstanbul Valiliği duyurdu! Bu gece sağanak yağış geliyor!

İstanbul Valiliği vatandaşlara son dakika sağanak yağış duyurusu yaparak bu gece dikkatli olunması gerektiğini açıkladı.

Son dakika olarak yapılan duyuruda, “Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden sonra etkisini arttırması beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, ve Yalova çevrelerinde kuvvetli (21 -50 kg/m2) olması bekleniyor. Yağışların Pazar günü öğle saatlerinden bölgemizde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ani yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri yer aldı.

İSTANBUL'DA GECE YARISI KORKUTAN DUYURU!

Ayrıca bu gece 02:00 ile yarın 19:00″ saatleri arasında yaşanacak sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, çatı uçması tehlikeleri için de dikkatli olunması gerektiği çağrısı yapıldı.

İstanbul Valiliği tarafından gerçekleştirilen duyuruda yağışın tehlikeye neden olacağı noktaları ise, “Marmara'nın Doğusu (Kocaeli, Sakarya ve Yalova) ve İstanbul" olacağını bildirdi.

Yorumlar (0)