SON DAKİKA... Kadir Topbaş'tan Flaş İstifa Açıklaması!

Son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa edeceği iddia edilen Kadir Topbaş konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 22.09.2017, 18:39 23.09.2017, 09:30
SON DAKİKA... Kadir Topbaş'tan Flaş İstifa Açıklaması!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın veto etmesine rağmen 5 imar değişikliği dosyasının meclisten geçmesinin ardından istifa edeceği iddia edileceği iddia edilmişti.

Kadir Topbaş konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu. 

KADİR TOPBAŞ'TAN FLAŞ İSTİFA AÇIKLAMASI

Kadir Topbaş yapmış olduğu açıklamalarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettiğini belirtirken partisinden ayrılmadığını açıkladı. Kadir Topbaş'ın konuşmasının satır başları şu şekilde,

'İSTANBUL'A BAŞKANLIK YAPMA ONURUNU BANA YAŞATTILAR'

Hicri miladın tüm İslam Alemi ve insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Partim ve sayın genel başkanım uygun gördüler ve 2004 yılında İBB başkanlığı görevini bana uygun gördüler. Partimin her kademesindekilerine teşekkür ediyorum. İstanbul gibi müjdelenmiş bir şehre başkanlık yapma onurunu bana yaşattılar.

'HATA YAPMAMAYA ÇALIŞTIK'

Başkanlığı devralırken emanetin ne olduğunu bilenlerdeniz demiştim. Hep emanet olarak baktım. Çocuklarıma ailemize dostlarımıza vakit ayıramadım. Bunu tüm siyasiler yaşamaktadır. Çocuklarımızı hırsız gibi sevdik. Evimize hırsız gibi gittik. Ama görevlerimizi aksatmamak üzere büyük bir sorumluluk aldık. Hata yapmamaya çalıştık. Hata ile ihanetin birbirine karıştırılmaması gerekir. İhanet edenler asla affedilemez. Onurluyum ve gururluyum.

'BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NDAN İSTİFA ETTİM'

Yüce rabbime hamd ediyorum. Böyle bir şehir bir başka şehir. Türkiye'deki tüm belediye başkanlarının abisi oldum. Bu şehir beni Dünya belediyeler Birliği Başkanı yaptı. İnsanlar çok şeyi affeder adam yerine konmamayı affetmez. İstanbullulara tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Muhalefet buradan siyaset üretmek istiyor. Buna fırsat vermem. Ben bugün belediye başkanlığından istifa ettim.

'PARTİMİ BIRAKMIYORUM'

Görevimi bırakıyorum ama partimi bırakmıyorum. Benim gündemimim Türkiye gündeminin küçük bir parçası. 80 milyon olarak Cumhurbaşkanımızın yanında olmak zorundayız. İstanbullulara teşekkür ediyorum. Sayın cumhurbaşkanımıza başbakanımıza bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm İstanbullulardan görevimden müsaademi istiyorum lütfen gönül koymasınlar. Siyasette kırgınlık olmaz. Kırgınlığım yok. Her zaman partimin yanındayım siyasetin içindeyim. Asla birtakım söylentilere fırsat vermek istemem.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)