Son dakika! Kara Kuvvetler Komutanlığı'na operasyon! 48'i görevde 52 gözaltı!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda mahrem imam operasyonu! FETÖ'nün mahrem imamlarıyla iletişim halinde oldukları belirtilen ve bu iletişimi ankesörlü ve kontörlü telefonlardan gerçekleştiren KKK karargahında 48'i aktif görevde 52 asker, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı! Gözaltın alınanlarının 50'si astsubay ve 2 tane de 'mahrem imam' olduğu kaydedildi.

Son dakika! Kara Kuvvetler Komutanlığı'na operasyon! 48'i görevde 52 gözaltı!

Son dakika operasyon haberi! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kara Kuvvetleri Komutanlığı karargahında görevli asker şahıslardan FETÖ'nün mahrem imamlarla örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, ankesörlü, kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ ile irtibatları tespit edilen 50 astsubay ve 2 mahrem imam olmak üzere toplam 52 şüpheli hakkında 11.06.2019 tarihinden itibaren gözaltı kararı verildi.

48'i aktif görevde

İHA'daki habere göre gözaltına alınan asker şüphelilerin 48'i görevde olup diğerleri hakkında soruşturma nedeniyle idari tedbir uygulandı. Gözaltı işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce devam ettiği bildirildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE