Son Dakika ! Kerkük'te Türkmenlere Silahlı Saldırı Düzenlendi

IKBY referandumuna destek vermeyen hatta sonuçları yok sayacaklarını ifade eden Türkmenlere ait büro ve derneğe Kerkük'te ateş açıldı.

Son Dakika ! Kerkük'te Türkmenlere Silahlı Saldırı Düzenlendi

Irak'ın Kuzey'inde geçtiğimiz Pazartesi gerçekleşen tartışmalı referandumda en önemli ve kritik bölge olarak bilinen Kerkük'te, dün gece saatlerinde silah sesleri duyuldu.

Açılan ateşlerin hedefinde, Irak Türkmen Cephesi Kale Bürosu ile Türkmen Cephesi'ne bağlı Fazıl Antika Kültür Derneği vardı.

Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilmişti

Türkmenlerin referandumun sonuçlarını yok sayacaklarını açıklamalarının ardından Kürt halkı ile Türkmenler arasında çatışma yaşanmaması adına yoğun güvenlik önlemleri alınmaya başlanmıştı. Ancak dün gece Türkmenlere yönelik bir saldırı düzenlendi.

Gerçekleştirilen saldırıda, edinilen bilgilere göre can kaybı ve yaralı olmadığı bildirildi.

Kerkük'te Türkmen halkına yönelik gerçekleştirilen saldırıda, saldırganlar dernek ve büroya ateş açtıktan sonra kaçtılar.

Silah seslerini duyan çevre halkı sokaklara döküldü. Pazartesi günü Kerkük'te yoğun güvenlik önlemleri alınmıştı, hatta akşam saatlerinden itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Türkiye ve Bağdat Karşı Çıktı

Pazartesi gerçekleştirilen referanduma,Türkiye ve Bağdat yönetimi kesinlikle karşı çıkmış. Hatta TBBM'de konuya ilişkin olağanüstü toplantı yapılıp, referandumun yapılmasına karşı çıkıldığına oy birliği ile karar verilmişti.

Caydırı Önlemleri Alınacak

Milliyet'in haberine göre; Bu saldırı olaylarının muhtemel olduğu ve bu duruma engel olmak için çalışmaların ve güvenlik tedbirlerinin arttırılması yönünde adımlar atılmaya başlandı. Irak'ın toprak bütünlüğünü tehdit edecek her türlü saldırıya karşı caydırı önlemleri alınmaya başladı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 14:04
YORUM EKLE