Son Dakika: Kış Saati Uygulaması Kalktı ! Peki Şimdi Ne Olacak?

Son Dakika Gelişmesi ! Her yıl uygulanan Kış Saati Uygulaması Yürürlükten Kaldırıldı! Peki artık nasıl bir uygulama olacak? Detaylar kamu haberleri merkezinde...

GÜNDEM 08.09.2016, 07:34 08.09.2016, 07:38
Son Dakika: Kış Saati Uygulaması Kalktı ! Peki Şimdi Ne Olacak?

 Son Dakika Gelişmesi ! Milyonlarca insanı yakından ilgilendiren Kış Saati Uygulaması Kaldırıldı ! 8 Eylül 2016 Tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle beraber, 26 Mart 2016 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan ve saatlerin 1 saat ileri alınmasıyla başlayan yaz saati uygulamasının tüm yıl boyunca sürmesine karar verildi.

KIŞ SAATİ UYGULAMASI YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILDI

Ayrıca her sene 30 Ekim 2016 tarihinde saatlerin 1 saat geri alınmasıyla uygulanan ve tasarruf amacıyla yapılan Kış saati uygulamasına dair yönetmelik yürürlükten kaldırıldı. Yapılan düzenlemeleyle birlikte kış saati uygulaması tamamiyle yürürlükten kalkmış oldu. Böylece bundan sonra saatler yıl boyunca ileri ya da geri alınmayacak. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA


Yorumlar (1)
Harun 3 yıl önce
Uzun zamandır beklenen bir haberdi yalnız kafama takılan bir şey var. Akıllı telefonlar otomatik güncelleme yapıyordu bundan sonra nasıl olacak telefonlar yine güncelleme yaparsa buna bir önlem alınmış mıdır acaba?..