Son Dakika! Melih Gökçek Hakkında Suç Duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Melih Gökçek hakkında, Orman Kanunu'na zarar verdikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

GÜNDEM 03.10.2017, 15:11 03.10.2017, 15:24
Son Dakika! Melih Gökçek Hakkında Suç Duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Orman Kanununa Zarar Verme!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ABB yetkilileri hakkında, Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği tarafından, 9 Eylül günü iş makineleriyle ODTÜ Ormanı'na ait 48 hektar alanı yok ettiği belirtilerek, Orman Kanunu'na muhalefet, kaçak ağaç kesimi ve orman kaçakçılığı, kamu malına zarar verme gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Suçu Görmezden Gelen Rektör Hakkında Suç Duyurusu

Kamuoyunun gözünde gerçekleşen bu suçlara rağmen görevlerini yerine getirmeyip ihmal suçu işledikleri gerekçesiyle Orman Genel Müdürlüğü'nün ilgili birimleri ve ODTÜ rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan KÖK hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Suç İtirafı Niteliğindedir!

Konusu geçen suç duyurusunda şu içerik yer aldı;

İ. Melih Gökçek tarafından sosyal medyada paylaşılan dron çekimleri ve video görüntüleri yapılanları göz önüne sermektedir. Üstelik İ. Melih Gökçek’in “4,5 km’lik yolu bir gecede açarak rekor kırdık” şeklinde basına yansıyan beyanı suç itirafı niteliğindedir" diyerek açıklandı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)