Son Dakika! Merkez Bankasına ByLock Operasyonu

Ankara Mali Şube ekiplerinin bu sabah bir operasyon için düğmeye bastı. Bir kısmı halen görevde bulunan ve bir kısmı ihraç edilen Merkez Bankası ve Kamu İhale Kurumu personelleri haklarında soruşturmalar yürütülüyor.

GÜNDEM 10.02.2017, 14:56
Son Dakika! Merkez Bankasına ByLock Operasyonu

Ankara Mali Şube ekipleri tarafından bu sabah bir operasyon için atağa geçidli. Bir kısmı halen görevde bulunurken ve bir kısmı ihraç edilen Merkez Bankası ve Kamu İhale Kurumu personellerinin haklarında soruşturmalar yürütülmeye devam ediliyor.

Ankara Emniyet Mali Suçlarla Mücaedele Şube Müdürlüğü ekiplerinnin FETÖ'nün Merkez Bankası ve Kamu İhale Kurumu'na sızmasıyla alakalaı olarak perasyonlar başlatıldı.
Operasyonlar kapsamında örgütün, kriptolu haberleşme ağı olarak bilinen ByLock'u kullandıkları belirlenen Merkez Bankası'nda 36, Kamu İhale Kurumun'da ise 10 kişiye yönelik gözaltı işlemlerinin yapıldığı ifade edildi.

46 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Toplam 46 kişinin gözaltına alındığı açıklanırken Emniyet'te işlemlerine devam edilen şüphelilerin bazılarını halen görevde oldukları bazıları ise FETÖ soruşturmaları kapsamında ihraç edildikleri bilgisi geldi.

Diğer yandan ByLock operasyonlar hakkında soruşturmalara devam edildiği açıklandı.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)