Son Dakika! PKK/PYD'li teröristler yine saldırdı! 9 ölü, 30 yaralı

PKK/PYD'li teröristler son dakika olarak yine saldırıya geçti. Rusya’nın çekildi dedikleri PYD’li teröristler, TSK’nın kontrol altına aldığı Suriye'nin Tel Abyad ilçesinde sivillere yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 9 kişi hayatını kayberken 8’i ağır 30 kişinin de yaralandığı bildirildi.

GÜNDEM 10.11.2019, 15:37 10.11.2019, 15:59
Son Dakika! PKK/PYD'li teröristler yine saldırdı! 9 ölü, 30 yaralı

Rusya ve ABD’nin Türkiye ile yaptığı Mutabakat sonrası PYD’li teröristlerin Suriye’nin güneyinde doğru 30 km çekildiği söylenmişti ama bugün gelen son dakika bilgilere göre PKK/PYD’li azılı teröristler yine bir saldırı düzenledi.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan Suriye'nin Tel Abyad ilçesine bağlı Suluk kasabasında bombalı saldırı düzenleyen PYD’li teröristler, 9 kişinin ölümüne, 8’i ağır olmak üzere de 30 sivilin yaralanmasına neden oldu.

Tel Abyad, TSK tarafından Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan bir bölge olmasına rağmen, böyle bir saldırı düzenleyebilmesi Rusya’nın ve ABD’nin tam bir yalancı olduğunun göstergesi oldu.

Son dakika olarak yaşanan bu saldırı olayı sonrasında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ‘’Türkiye istediğine ulaşmıştır’’ sözleri tartışılmaya açılırken, Barış Pınarı Harekatı tekrar başlayacak mı sorusu gündeme geldi. Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamalara çevrildi.

Yorumlar (0)