Son dakika Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan Dornaz Alfa ve Covid19 açıklaması geldi!

Son dakika Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan Dornaz Alfa ve Covid19 açıklaması geldi!

Corona virüsü ile mücadele kapsamında Dornaz Alfa'yı corona virüse karşı kullanılabileceğini duyuran Prof. Dr. Ercüment Ovalı son dakika açıklaması geldi. Prof. Dr. Ercüment Ovalı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Kullandığım ifadeden bir ilaç-molekül bulduğumuz manası çıkartılmıştır, bu doğru değildir. Biz ilacın firma ve marka ismi vermemek için farmakolojik ismini kullandık." ifadelerini kullandı.

Son dakika corona virüsü ile mücadelede kullanılacağı öne sürülen  Dornaz Alfa ile ilgili Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan son dakika açıklaması yaptı.

OVALI'DAN SON DAKİKA DORNAZ ALFA AÇIKLAMASI

Prof. Dr. Ercüment Ovalı yaptığı açıklamada, "Amacımız molekülü biz bulduk demek değildi. Bizim acilen test edilmesini istediğimiz ve öngördüğümüz şey, bu ilacın Covid-19 hastalığı tedavi sürecinde yararlı olabileceği idi." dedi.

DORNAZ ALFA VE CORONA VİRÜSÜ HAKKINDA FLAŞ AÇIKLAMA

Dornaz Alfa ve Covid19 tweetime yönelik açıklamamdır:

16.04.2020 tarihinde gece yarısı attığım tweet mesajımın yanlış anlaşılması beni fazlasıyla üzmüştür. Kullandığım ifadeden bir ilaç-molekül bulduğumuz manası çıkartılmıştır, bu doğru değildir. Biz ilacın firma ve marka ismi vermemek için farmakolojik ismini kullandık. Amacımız molekülü biz bulduk demek değildi. Bizim acilen test edilmesini istediğimiz ve öngördüğümüz şey, bu ilacın Covid-19 hastalığı tedavi sürecinde yararlı olabileceği idi. Özetle biz bir ilaç bulmadık, biz bir ilacın Covid-19 tedavisinde kullanılabileceğini öngördük, ayrıca bugünlerde dünyada başka araştırmacıların da benzer düşünceleri olduğu görülmektedir. Bu ilacın Covid-19 tedavisinde kullanımı ile ilgili klinik araştırma gerçekleştirme talebimiz TUSEB’ e iletilmiştir. Bu noktada bizce önemli olan tartışmaların bir kenara bırakılıp acilen bu ve benzeri çalışmaların gerçekleştirilmesidir. Saygılarımla.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.