Son Dakika! Rahip Brunson Serbest Bırakıldı!

İzmir'de ev hapsinde tutuklu bulunan ve Beyaz Saray ile Ankara arasında gerileme neden olan ABD'li rahip Andrew Brunson'ın duruşması sona erdi. Peki duruşmadan hangi karar çıktı? İşte merak edilen tüm detaylar sitemize...

GÜNDEM 12.10.2018, 16:27 12.10.2018, 17:15 Kerim Solak
Son Dakika! Rahip Brunson Serbest Bırakıldı!

İzmir’de, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD uyruklu din adamı Andrew Craig Brunson, 4’üncü kez hakim karşısına çıktı.

PKK ve FETÖ’ye casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Craig Brunson hakkında karar çıktı. Mahkeme, Rahip Brunson'un 3 yıl 1 ay 5 gün cezalandırılmasına karar verdi.

ABD'li Brunson'un yargılandığı davada savcı, sanığın TCK'nın 314/3 ve 220/7 maddeleri gereğince cezalandırılması yönünde mütalaa verdi.

Savcı, Brunson hakkındaki adli kontrol kararının kaldırılmasını ve örgüte üye olmaktan 10 yıla kadar hapis talep etti.

Savcının mütalaasının ardından duruşmaya kaldığı yerden devam edildi. Mahkeme Başkanı Brunson’a savunma için söz verdi.

Brunson, “Ben masum bir adamım. İsa’yı seviyorum, Türkiye’yi seviyorum” dedi. Mahkeme Başkanı Brunson ve avukatına ek savunma süresini hatırlattı. Ek savuna süresi isteyip istemediklerini sordu. Brunson ve avukatı ek savunma süresi istemedi. Avukatı Brunson’un beraatını istedi.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (2)
Davut 10 ay önce
Yaziklar olsun
Mustafa 10 ay önce
Yazıklar olsun