Son Dakika: Şırnak'tan Acı Haber! Şehit ve Yaralılar Var

Şırnak'ta güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 2 askerin şehit olduğu 4 askerin yaralandığı belirtildi.

GÜNDEM 06.01.2017, 17:55 06.01.2017, 18:00
Son Dakika: Şırnak'tan Acı Haber! Şehit ve Yaralılar Var
Şırnak'tan kahreden haberi az önce son dakika olarak geçti.Gabar Dağı'nda terör örgütü PKK'ya yönelik güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda, 2 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı. Yaralı askerler, Siirt Devlet Hastanesine kaldırıldı.

1 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Şırnak Gabar Dağı’nda çıkan çatışmada bir terörist öldürüldü. Edinilen bilgilere göre, Şırnak 23. Sınır Jandarma Tümen Komutanlığı ve Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığına bağlı birlikler tarafından Gabar Dağı’nda yürütülen operasyon sırasında bir mağarada terör örgütü PKK mensubu ya da mensuplarının olduğu tespit edildi. Mağarayı çevreleyen güvenlik güçleri, “teslim ol” çağrısı yaptı. Ancak çağrıya ateş açılarak, karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Çatışma devam ederken mağaraya doğru ilerleyişini sürdüren güvenlik güçleri, içeride bulunan bir teröristi öldürerek, etkisiz hale getirdi. Mağara önündeki bir Doçka mevziisinin imha edildiği operasyonda, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiği de öğrenildi. Bölgede operasyon sürüyor.

Kamupersoneli.net 
Yorumlar (0)