banner731

Son Dakika: Sözcü'de FETÖ Operasyonu, Gazete Sahibine Gözaltı Kararı

Sözü Gazetesi sahibinin de aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltı kararı çıkarıldı. İşte detaylar...

GÜNDEM 19.05.2017, 10:46 19.05.2017, 14:11
Son Dakika: Sözcü'de FETÖ Operasyonu, Gazete Sahibine Gözaltı Kararı

Sözcü Gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında, FETÖ üyesi olmamak fakat örgüt adına suç izlemek ve diğer bazı suçlar ile gözaltı kararı çıkartıldı.

Sabah'ın haberine göre; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gazete sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Melda Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı verildi.

Savcılık; 'silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek', 'cumhurbaşkanına fiili saldırıyı kolaylaştırmak ve 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyanı kolaylaştırmak' suçları kapsamında bir talimat verdi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltı işlemleri başladı.

Suçlamalar arasında, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı otelin adresinin Sözcü tarafından deşifre edilmesi de yer aldı. 

Detaylar gelecek...

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (2)
Berkan 2 yıl önce
Ohaaaaa!
Asd 2 yıl önce
Fetonun siyasi ayagına operasyon yokmu