banner731

Son dakika! Suriye ordusu Türk Ordusuna karşı koymak için harekete geçti!

Suriye Devlet Televizyonu SANA son dakika olarak duyurdu! Yapılan duyuruda, Suriye rejim ordusunun, Türkiye’nin teröristlere karşı başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekâtını durdurmak için harekete geçtiğini bildirdi. Yabancı kaynaklardan aktarılan bilgilere göre ise, Suriye ordusu, PKK/PYD’liler le anlaştı ve Münbiç ve Kobani’yi ele geçirmek için yola çıktığını bildirdi.

GÜNDEM 13.10.2019, 22:19 13.10.2019, 22:37
Son dakika! Suriye ordusu Türk Ordusuna karşı koymak için harekete geçti!

Suriye’den son dakika sıcak gelişmeler! Suriye Esad ordusu, kendileri gibi bebek katilleri olan PKK/PYD ile anlaştı. Suriye Devlet televizyonunun son dakika olarak duyurduğu habere göre Suriye ordusu, Türkiye’nin teröristlere karşı başlattığı operasyonları durdurmak ve Münbiç ile Kobani’yi ele geçirmek için harekete geçtiği bildirildi.

SURİYE ASKERLERİ MENBİÇ’E GİRDİ İDDİASI

Öte yandan Şam yönetimine yakınlığı ile bilinen El Mayadin televizyonu, Suriyeli askerlerin Halep'in 85 kilometre kuzeydoğusunda yer alan Menbiç kentine girdiklerini iddia etti.

Suriye’nin kahraman Türk Askerine karşı başlattığı bu kalkışma hareketi, bölge güvenlik uzmanlarına göre, Esad’ın intihar etmeye kalkışmasıyla eşdeğerdir denildi. Ayrıca Suriye Ordusunun bu cesareti ABD ve AB’li güçler tarafından aldığı da, iddialar arasında yer alıyor…

AFP, kuzey Suriye’deki PKK/PYD teröristleri Şam’la, Türkiye sınırında hükümet birlikleri kurmaya karar verdiğini açıkladığını bildirdi.  Daha önce, Suriye devlet ajansı SANA, hükümet birliklerinin Türk askeri operasyon alanına gittiğini bildirmişti.

Kendi vatandaşını, çocukları bile gözünü kırpmadan türlü türlü işkencelerle öldüren Suriye Esad Rejimi Türkiye’yi saldırganlıkla suçlayarak şu açıklamalarda bulundu.

"Bu saldırganlığı önlemek ve ona karşı koymak için, Suriye hükümetiyle bir anlaşmaya varıldı. Böylece Suriye ordusu, Suriye Demokratik Güçlerine (SDF) yardım etmek için Suriye-Türkiye sınırı boyunca askerlerini görevlendirdi" Dedi...

ABD Savunma Bakanı Mark Esper bugün yaptığı açıklamada, Türkiye’nin harekatının ilk başta planlanan bölgelerin ötesine geçerek hem daha güneye, hem de batıya genişleyeceğini, DSG'nin ise Moskova ve Şam’la bir anlaşma yapma ihtimalinin bulunduğunu söylemişti. Esper, ABD Başkanı Donald Trump’ın bu nedenle, Suriye’nin kuzeyinde bulunan yaklaşık 1000 Amerikan askerini güneye kaydırma emri verdiğini söylemişti.

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan YPG’nin öncülüğünde kurulan Suriye Demokratik Güçleri’nin bir süredir Esad rejimi ile yakınlaştığı iddia ediliyordu. Suriye Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada terör örgütü PKK/YPG’ye çağrı yaparak YPG’yi rejim güçlerine katılmaya davet etmişti.

Yorumlar (0)