Son Dakika! Türk Tabipler Birliği'ne Polis Baskını

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Şeker; Afrin harekatına yönelik olarak "savaş halk sorunu" denilmesinden sonra Türk Tabipler Birliği yöneticilerine yönelik olarak gözaltı kararların verildiği belirtti.

GÜNDEM 30.01.2018, 09:00
Son Dakika! Türk Tabipler Birliği'ne Polis Baskını

Sözcü'nün haberine göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör mensuplarına yönelik olarak Afrin bölgesinde başlatılan ve halen devame eden Zeytin Dalı Harekatına yönelik olarak "savaş bir halk sorunudur" denilmesinden sonra Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi olan 11 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Aralarında TTB Başkanı Raşit Tükel'in de bulunduğu kişiler için gözaltı kararı verildiği ve birçoğunun gözaltına alındığı ifade edildi.

Operasyonu açıklayan CHP Milletvekili Ali Şeker "TTB Başkanı Raşit Tükel ve Yönetim Kurulu üyelerinin gözaltına alan ceberrut iktidara boyun eğmeyeceğiz. 12 Eylül 1980 üzerinden 37 yıl geçti ve faşizm yine bu ülkeyi hedef alıyor. Zulmün karşısında insanlık kazanacak barış kazanacak." tweetini paylaştı.

GÖZALTINA ALINANLARIN LİSTESİ

TTB Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel'in beraberinde gözaltına alınan isimler; Selam Güngör, Sinan Adıyaman, Şeyhmus Gökalp, Taner Gören, Funda Obuz, Hande Arpat, Ayfer Horasan, Yaşar Ulutaş, Nazım Yılmaz olarak açıklandı.

DOKTORLARIN HASTANE ODALARI ARANACAK

Yapılan son açıklamaya göre doktorların hastanelerde bulunan odalarına arama yapılacağı açıklanırken, soruşturmanın devam edeceği belirtildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)