Son Dakika! Umman Denizi'nde iki petrol tankerinde patlama!

Son dakika! Umman Körfezi'nde İngiltere ordusuna bağlı Birleşik Krallık Deniz Ticareti Operasyonları kuruluşuna ait Marshall Adaları bayraklı Front Altair ve Panama bayraklı Kokuka Courageous adlı tankerlerde patlama meydana geldi.

GÜNDEM 13.06.2019, 12:11 14.06.2019, 01:31
Son Dakika! Umman Denizi'nde iki petrol tankerinde patlama!

Son dakika! .Norveçli Frontline şirketine ait petrol tankerleri, bir torpido tarafından Birleşik Arap Emirlikleri'nin Fujairah kıyısında vuruldu

Gemicilik gazetesi Tradewinds'in haberine göre Norveçli Frontline şirketine ait bir petrol tankeri, bir torpido tarafından Birleşik Arap Emirlikleri'nin Fujairah kıyısında vuruldu.

Tankerlerden biri batıyor!

Patlama sonrasında iki tankerin körfez çevresindeki ülkelere acil yardım çağrısında bulunduğu ancak tankerlerden birinin batmaya başladığı kaydedildi.

Olayın ardından tankerlerde görev yapan personelin tahliye edildiği ve sağlık durumlarının iyi olduğu aktarıldı.

Aynı bölgede ikinci olay

Fuceyra Limanı yakınlarında Suudi Arabistan, BAE ve Norveç'e ait dört ticari kargo gemisi, 12 Mayıs'ta sabotaja uğramıştı.

Bunun üzerine ABD de bölgede İran'a gözdağı vermek üzere F-15 ve F-35 uçakları ile uçuşlar gerçekleştirmişti.

ABD'den açıklama geldi

ABD Deniz Kuvvetleri Beşinci Filosu Reuters'a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Umman Körfezi'nde iki tankere saldırı gerçekleşti. Yerel saat ile 06.12'de ilk yardım çağrısını, 07.00'da ise ikinci yardım çağrısını aldık.

Yorumlar (0)