Son Dakika ! Yabancı Ajanslar Duyurdu: Türk Ordusu Suriye'ye Girdi !

Bloomberg haber ajansı, Türk yetkililere dayandırdığı haberde Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'ye giriş yaptığını duyurdu. Söz konusu haberde ordumuzun Suriye'nin kuzeydoğusuna giriş yapıldığı belirtildi.

GÜNDEM 09.10.2019, 11:55 09.10.2019, 12:34
Son Dakika ! Yabancı Ajanslar Duyurdu: Türk Ordusu Suriye'ye Girdi !

Bloomberg haber ajansı, Türk yetkililere dayandırdığı haberde TSK'nın Suriye'ye giriş yaptığını ve ordumuzun Suriye'nin kuzeydoğusuna giriş yaptığı belirtildi.

TÜRK ORDUSU SURİYE'YE GİRDİ

Bloomberg’e konuşan Türk yetkili ismini vermeden konu hakkında açıklamalarda bulundu. Yetkili açıklamalarında Türk askerinin sınırdan giriş yaptığını belirterek Türk ordusunun Kürtleri sınırdan uzaklaştırmak için Suriye'nin kuzeydoğusundan giriş yapmaya başladığını vurguladı.

Bloomberg’ten Onur Ant ve Selcan Hacaoğlu imzalı haberde yetkilinin konuyla ilgili başka bir detay vermediği belirtildi.

BAKAN AKAR AÇIKLAMA YAPTI

Yabancı basında yer alan bu iddialar ortaya çıktığı sırada Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Akar Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Hava Harp Okulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne katılmak üzere Hava Harp Okulu'na gelerek konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanı Akar açıklamalarında "Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte. Bunları da komutan arkadaşlarımızla birlikte yakinen takip etmekteyiz" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)