Son Seçimi Bilen Anket Şirketi KONDA Tarafından AK Parti'nin Oy Oranı Açıklandı

KONDA tarafından 23 Haziran İstanbul seçimlerinde yüzde 9'luk puan farkı bilinmişti. KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır yaptığı açıklamalarında K Parti 17 yıllık tarihinden bu yana çekirdek oyunun en düşük olduğu noktada olduğunu belirtti.

GÜNDEM 03.10.2019, 10:57
Son Seçimi Bilen Anket Şirketi KONDA Tarafından AK Parti'nin Oy Oranı Açıklandı

23 Haziran İstanbul seçimlerinde yüzde 9'luk puan farkını bilen KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır AK Parti'nin oy oranı hakkında açıklamalarda bulundu. Ağırdır açıklamalarında "AK Parti 17 yıllık tarihinden bu yana çekirdek oyunun en düşük olduğu noktada. AK Parti'nin oyu şu anda 30'un altında." ifadelerine yer verdi.

Tekrarlanan İstanbul seçiminde oluşan 9 puanlık farkı bilen anket şirketi KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, istifalarla gündeme gelen AK Parti'nin oy oranı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

AK PARTİ'NİN OY ORANI

Konu ile ilgili olarak Ağırdır açıklamalarında AK Parti'nin oy oranının yüzde 30'un altında olduğunu belirtti. Bekir Ağırdır açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"AK Parti 17 yıllık tarihinden bu yana çekirdek oyunun en düşük olduğu noktada. AK Parti'nin oyu şu anda 30'un altında"

İktidar bloğunda AK Parti'nin etkisi azalırken MHP'nin etkisinin göreceli olarak arttığını ifade eden Ağırdır, İyi Parti'nin ise varlığını sürdüreceğini belirtiyor. İyi Parti'ye oy veren kesimin gitgide artan, metropollerde yaşayan, seküler hayat tarzına sahip ama değer dünyası muhafazakar kişiler olduğunu kaydeden Ağırdır, MHP seçmenlerinin geleneksel hayat tarzı olan muhafazakarlar olduğunu ifade ediyor.

Yorumlar (0)