Son Yılların En Büyük Uyuşturucu Operasyonu ! Çok Sayıda Gözaltı Var

İstanbul polisi tarafından son yılların en büyük operasyonu gerçekleştirildi. Bu operasyonlar kapsamında 1 ton 800 kilo skunk, yangın tüpleri içine gizlenmiş 60 kilogram eroin, kokain ve reçine esrar ele geçirildi. Ayrıca 14 kişi de gözaltına alındı.

GÜNDEM 02.10.2019, 11:41
Son Yılların En Büyük Uyuşturucu Operasyonu ! Çok Sayıda Gözaltı Var

Uyuşturucu çetelerine yönelik operasyonlarına ara vermeden ediliyor. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 ton 800 kilo skunk maddesinin de içinde olduğu büyük bir operasyon yapıldı.

Balkan ülkeleri üzerinden yasadışı yollardan yurda sokulan skunk türü uyuşturucu maddelerin piyasaya sürüleceği istihbaratını alan narkotik polisi, son 15 günde 8 ayrı ilçede peş peşe operasyonlar düzenledi.

Konu ile ilgili olarak Silivri, Bayrampaşa, Arnavutköy, Sultangazi, Esenyurt, Küçükçekmece, Fatih ve Zeytinburnu'nda birçok adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. 

Söz konusu operasyonlar kapsamında 1 ton 800 kilo skunk, yangın tüpleri içerisine gizlenmiş 60 kilo eroin, 13 kilo kokain, 8 kilo reçine esrar ve silahlar ele geçirdi.

Ele geçirilen skunk, eroin ve kokainleri Türkiye’den Avrupa piyasasına sürmek isteyen şebekenin arkasında, Avrupa’nın dört bir yanına yayılmış büyük suç organizasyonlarına yön veren uyuşturucu kartelleri olduğu değerlendiriliyor.

Ayrıca yapılan operasyonlarda 20 tonun üzerinde uyuşturucu maddelerin ele geçirildiği belirtildi.

Yorumlar (0)