Sopa Dağıtıldığı İddiaları Hakkında Ankara Valiliğinden Açıklama

Ankara Valiliği tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı hakkında bir açıklama yapıldı ve sopa dağıtıldığı iddialarına ilişkin herhangi bir bilgi ya da görüntüye ulaşılamadığı ifade edildi.

GÜNDEM 23.04.2019, 07:55
Sopa Dağıtıldığı İddiaları Hakkında Ankara Valiliğinden Açıklama

Ankara Valiliğinden, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk ilçesinde katıldığı cenaze töreni sırasında saldıran gruba sopa dağıtıldığı iddiasıyla ilgili inceleme yapıldığı, söz konusu iddiayı doğrulayacak herhangi bir bilgi ya da görüntüye ulaşılamadığı bildirildi.

Valiliğin, Twitter hesabından yapılan açıklamasında, Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı için düzenlenen cenaze namazı sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun saldırıya uğradığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Çubuk ilçemizde şehit cenaze töreni sırasında birtakım kişilerce sopalar dağıtıldığına dair iddialar üzerine eldeki tüm görüntüler ayrıntılı bir şekilde incelenmiş. Ayrıca olay anında görev yapan güvenlik görevlileriyle görüşmeler yapılmış olup, söz konusu iddiayı doğrulayacak herhangi bir bilgi ya da görüntüye ulaşılamamıştır."

Yorumlar (0)