Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Taşerona Kadro Başvuru Sonuçları Açıklandı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından taşeron işçilerin kadro başvuru sonuçları açıklandı. Açıklanan başvuru sonuçlarına göre 929 taşeron işçinin başvurusu kabul edildi. 141 taşeron işçinin başvurusu ise kabul edilmedi. Taşeron işçilerin kadro başvuru sonuçlarına ilişkin detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Taşerona Kadro Başvuru Sonuçları Açıklandı

Bilindiği gibi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı işle Başbakanlık tarafından yapılan çalışmada taşeron işçilerin kadro sorunları çözüme kavuşturuldu. 

Konu ile ilgili olarak ilk müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu ile ilgili olarak açıklamalarında Bakanlıkların çalışması ile bu sorunun çözüldüğünü ifade etti. 

BAŞVURULAR 2 - 11 OCAK ARASINDA ALINDI

Bunun ardından 24 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete'de 696 sayılı KHK yayımlandı. Yayımlanan KHK'da taşerona kadro düzenlemesine yer verildi. Konu ile ilgili olarak 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede yer verilen düzenlemelere göre taşerona kadro düzenlemesinde 4 Aralık 2017 tarihi baz alındı. 

Bunun yanı sıra taşeron işçilerin kadro başvurularını çalıştıkları kurumlara yapacakları da belirtildi. Taşeron işçiler çalıştıkları kurumlara 2 Ocak 2018 ile 11 Ocak 2018 tarihleri arasında başvuru yaptılar. 

SONUÇLAR AÇIKLANDI

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde çalışan taşeron işçilerin kadro başvuru sonuçları ise açıklandı. SGK tarafından açıklanan sonuçlara göre 929 taşeron işçinin kadro başvurusu kabul edilirken 141 taşeron işçinin başvurusu da kabul edilmedi.

Konu ile ilgili olarak SGK'dan bir uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda "375 sayılı KHK 23. Maddesine İstinaden Başvuruları Kabul Edilmeyenler Taşeron Personel isim listesi (Sınava Girme Hakkı Elde Edemeyenler, İlan Tarihinden 3 Gün İçerisinde Gerekçesini Belirtmek Suretiyle Yazılı Olarak İtirazda bulunabilirler.)" ifadelerine yer verildi. Taşerona kadro sonuçlarının ilanı ise 31 Ocak 2018 tarihidir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:18
YORUM EKLE