Sosyal Medyada Terör Paylaşımlarına Yakın Takip: 20 Kişi Gözaltına Alındı

Elazığ'da sosyal medyada terör yanlısı paylaşımda bulunduğu iddiası ile 20 kişi gözaltına alındı. Sosyal medyada PKK/KCK yanlısı paylaşım yapanlar yakın takibe alınıyor.

GÜNDEM 10.02.2017, 16:00
Sosyal Medyada Terör Paylaşımlarına Yakın Takip: 20 Kişi Gözaltına Alındı

Elazığ ilinin Karakoçan ve Kovancılar ilçelerinde terör operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonlarda sosyal medyadan terör örgütü yanlısı paylaşım yaptıkları öne sürülen 20 zanlı gözaltına alındı.

Konu ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından sosyal medyada örgüt propagandası yaptıkları iddiası ile haklarında yakalama kararı çıkarılan 23 kişiye yönelik operasyonun gerçekleştiği ifade edildi.

20 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İlgili operasyonlar Elazığ merkez ile Karakoçan ve Kovancılar ilçelerinde gerçekleştirildi. Operasyonlarda terör örgütü PKK/KCK yanlısı paylaşım yaptıkları iddiası ile 20 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan zanlıların evlerinde arama yapıldı. Yapılan aramada çok sayıda yasaklı yayın, ruhsatsız av tüfekleri ve dijital materyaller ele geçirildi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)