Sosyal Medyada Terör Propagandası Yapanlar Hakkında Tutuklama Kararı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Afrin kentine, bölgede bulunan terör örgütlerini temizlemek amacıyla yürütülen operasyonlara sosyal medya üzerinden hakaret eden ve terör örgütü propagandası yapan kişiler hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

Sosyal Medyada Terör Propagandası Yapanlar Hakkında Tutuklama Kararı

Bilindiği üzere Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin Afrin kentinde karadan ve havadan Zeytin Dalı Harekatını gerçekleştiriyor.. Bölgede bulunan terör örgütlerine ait mevzilerin ve terör örgütü mensuplarının temizlenmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyon halen devam ediyor.

SOSYAL MEDYADAN TERÖR PROPAGANDASINA HAPİS CEZASI

TSK tarafından gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatına sosyal medyadan hakaret eden ve terör örgütlerinin propagandasını yapan kişilerin olduğu tespit edildi. Konu ile ilgili olarak Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü yapmış olduğu tespitlerin ardından bu kişilere yönelik bir operasyon gerçekleştirdi. 

19 kişinin yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 3 kişinin yakalandığı diğer 16 kişinin de yakalanmasına yönelik bilgilerin mevcut olduğu açıklandı. 

Yakalanan kişilerin kişisel sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütlerini öven ve Zeytin Dalı Harekatı’nı bahane ederek Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılayıcı ve devlet büyüklerine karşı hakaret içerikli paylaşımlarda bulundukları tespit edildi. 

TUTUKLAMA KARARI VERİLDİ

Gözaltına alınan 3 kişiden 2'si hakim karşısına çıkarıldı. Hakim karşısına çıkarılan bir şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bir şüpheli ise PKK ve YPG'yi övücü paylaşımlar yaparak, terör propagandası yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.

Diğer 16 kişinin yakalanması içinse bulundukları şehirlerde bulunan emniyet kuvvetlerine yazı gönderildiği bildirildi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE