Sözcü Gazetesi Yazarı Mehmet Türker Vefat Etti

Sözcü Gazetesinde yazar olan Mehmet Türker bu sabah gözlerini hayata yumdu. Sözcü Gazetesi tarafından yapılan açıklamada " yazarımız gazetemizin kuruluşundan bu yana aramızdaki varlığı ile onur duyduğumuz araştırmacı yazar, usta gazeteci bu sabah yaşamını yitirdi ifadelerine yer verildi.

GÜNDEM 28.01.2017, 14:09
Sözcü Gazetesi Yazarı Mehmet Türker Vefat Etti

Sözcü Gazetesi yazarı Mehmet Türker bu sabah vefat etti.

Sözcü Gazetesinden konu ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı. Sözcü Gazetesinden yapılan açıklamada " Sözcü Ailesi olarak yastayız. Gazetemizin kuruluşundan bu yana aramızdaki varlığı ile onur duyduğumuz araştırmacı yazar, usta gazeteci, dik duruşu ve sağduyusu ile örnek insan Mehmet Türker'i bu sabah yitirdik " ifadelerine yer verildi. 

Sözcü Gazetesi tarafından konu ile ilgili yapılan habere göre, usta gazeteci Mehmet Türker uzun süredir akciğer kanseri tedavisi görüyordu. Gazeteci Türker hastalığına bu sabah yenik düşerek 73 yaşında vefat etti.

Yazar Türker'in cenazesi 30 Ocak Pazartesi günü Kadıköy Fenerbahçe Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından sonra Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedilecek.

Mehmet Türker Kimdir?

Mehmet Türker gazeteciliğe 1962 yılında başladı. Türker Yeni İstanbul, Yeni Gazete gazetelerinde çeşitli sahalarda muhabir olarak görev yaptı.

Hürriyet, Meydan, Gözcü gazetelerinde yönetici olarak çalıştı. Hürriyet Gazetesi'nde kısa bir muhabirlik döneminden sonra gazetenin 20 yıl boyunca İstihbarat Şefliği ve Haberler Müdürlüğünü yaptı. Ayrıca Türker Sözcü Gazetesinin kuruluşunda da yer aldı.

Ayrıca gazeteci Mehmet Türker 2016 yılında "Yazık ettiler güzelim ülkeye" isimli kitabını da yayınladı.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)