Star Grubu (Star, NTV, NTV Spor) Katarlı belN Grubuna Satılıyor!

Star Grubunun tepe ismi Ferit Şahenk sahibi olduğu Star, NTV ve NTV Spor'u satma kararı aldı. Kanalın yeni sahibi de belli oldu. Kanalın yeni sahibi Katarlı belN grubu olacak. Ferit Şahenk kanalda kar ortağı olarak kalacak.

GÜNDEM 23.02.2017, 11:55 23.02.2017, 12:14
Star Grubu (Star, NTV, NTV Spor) Katarlı belN Grubuna Satılıyor!

Konu ile ilgili olarak resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak internet sitelerinde yer alan haberlere göre Star Grubunun patronu Ferit Şahenk günlerdir süren görüşmeler sonunda tüm konularda mutabakata vardı.

Yapılan anlaşmaya göre Katarlı belN grubu Star TV, NTV, NTV Spor, Kral TV, Kral Pop, Euro Star, NTV Avrupa'nın yeni sahibi olacak.

Ayrıca radyolar konusunda da prensip anlaşmasına varıldığı ve Kral FM, Kral Pop, Kral World ve NTV radyonun da belN'e geçeceği ifade edildi.

YÜZDE 20 KAR ORTAKLIĞI

Bu anlaşmalar Ferit Şahenk'in tam olarak medyadan çıkması anlamına gelmiyor. Ferit Şahenk yapılan anlaşmalar kapsamında Türkiye'deki tüm beIN hissesinden yüzde 20 pay sahibi olacak. Şahenk belN Türkiye'de yönetime karışmayacak. Ayrıca Ferit Şahenk TV8'in yüzde 30 ortağı ve yönetime karışmıyor.

Satış tamamen bittiğinde Rekabet Kurumu onayladığında Star grubundaki şirketlerin tüm yönetimi belN'e geçmiş olacak. belN tarafından şirketlerin yönetimi yeniden organize edilecek.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)