Suriye'de Kara Harekatı Başladı ! Barış Pınarı Harekatında Komandolar İlerliyor

Barış Pınarı Harekatında ikinci güne girilirken gece saatlerinde kara harekatı başladı. Harekat kapsamında Türk askeri 3 noktadan Fırat'ın doğusuna giriş yaptı. konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığından açıklama yapıldı.

GÜNDEM 10.10.2019, 08:57
Suriye'de Kara Harekatı Başladı ! Barış Pınarı Harekatında Komandolar İlerliyor

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla Barış Pınarı Harekatı dün başladı. Operasyon kapsamında gece saatlerinde kara harekatı da başladı. 

KARA HAREKATI BAŞLADI

Konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Millî Ordusu, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Fırat’ın doğusuna kara harekâtına başladı" ifadelerine yer verildi.

181 HEDEF ATEŞ ALTINDA 

Ayrıca yapılan açıklamada Türk Silahlı Kuvvetlerinin Barış Pınarı Harekâtı kapsamında hava kuvvetleri unsurları ve ateş destek vasıtaları ile şu ana kadar terör örgütüne ait toplam 181 hedefin ateş altına alındığı vurgulandı.

MSB'nin Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamada bulunuldu.

Açıklamada, "Barış Pınarı Harekatı'na katılan kahraman komandolarımız, Fırat'ın doğusunda ilerlemeye devam ediyor." ifadesi kullanıldı.

Söz konusu paylaşımda, komandoların arazide ateş açarak ilerlediğine ilişkin gece görüş kamerası ile kaydedilmiş bir görüntü de yer aldı.

Yorumlar (0)