Suriye'de PKK'dan Saldırı ! Türk Obüsleri Karşılık Verdi

Türkiye ve ABD bu ay başında Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge kurulması konusunda anlaşmaya varmıştı. Bu kapsamda PKK saldırılarına devam ediyor. YPG/PKK ve ÖSO arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Bu çatışmalar kapsamında TSK obüsleri de karşılık verdi.

GÜNDEM 29.08.2019, 13:29
Suriye'de PKK'dan Saldırı ! Türk Obüsleri Karşılık Verdi

Güvenli bölge anlaşmasının ardından ABD, terör örgütlerinin çekilmeye başladığını belirtmişti. Bunun yanı sıra Zeytin Dalı Harekatı neticesinde Afrin'den çıkarılan YPG/PKK, ilçenin güneydoğusundaki Tel Rıfat bölgesinde işgalini sürdürüyor. Terör örgütü bu bölgelerde yuvalandı. Örgüt ÖSO'nun kontrolündeki yerleşim yerlerini sık sık hedef alıyor.

PKK SALDIRILARINA DEVAM EDİYOR

YPG/PKK, dün gece saatlerinde Bab'ın batısında ÖSO'nun kontrolündeki Diklabaş köyüne sızma amaçlı saldırılar düzenledi. Bunun üzerine ÖSO ve terör örgütü arasında ağır silahlarla şiddetli çatışmalar yaşandı. Eş zamanlı olarak YPG/PKK, Azez'in güneyindeki Kefer Karşın bölgesinden ÖSO'ya saldırdı, ÖSO bu girişimi geri püskürttü.

Dün gece ise PKK Afrin'in güneyindeki Kimar bölgesinde saldırı düzenledi. Gerçekleştirilen bu saldırıya ÖSO tarafından aynı şekilde karşılık verildi. Bu çatışmaya TSK obüsleri de dahil olarak teröristlere ait mevzilere ateş edildi.

Yorumlar (2)
Canberk 3 hafta önce
Tamamda iki terorist orgutun catismasina biz niya mudahil oluyoruz
Şemseddin yanık 3 hafta önce
PKK.YPG.PYD.SDG.ABD nin müttefiki öso da bizim müttefikimiz