banner731

Suriye İdlib'de Ateşkes İlan Edildi

Rus Savunma Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Suriye'nin çatışmasızlık bölgesi olan İdlib'de tek taraflı ateşkes ilan edildiği ifade edildi.

GÜNDEM 30.08.2019, 15:17
Suriye İdlib'de Ateşkes İlan Edildi

Suriye'nin çatışmasızlık bölgesi olan İdlib'de tek taraflı ateşkes ilan edildiği Rus Savunma Bakanlığı tarafından duyuruldu.

ATEŞKES KARARI ALINDI

Rus İnterfaks haber ajansının aktardıklarına göre Rusya Savunma Bakanlığı, bölgede savaşan muhalif gruplara da ateşkese katılma çağrısında bulundu.

Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Moskova’da gerçekleştirdiği görüşmeden üç gün sonra Esed rejiminin ateşkes kararı geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 27 Ağustos’ta Moskova’da bir araya gelmişti. Gerçekleştirilen görüşmede iki lider İdlib’de yaşanan son gelişmeleri masaya yatırmıştı.

Yorumlar (2)
Cem 3 ay önce
Korku başa beladır Allah bu ülkeyi felakete sürüklemesin. OSMANLI'NIN TORUNLARI VE ATATÜRK'ÜN ASKERLERİ OLARAK VATAN SEVDASIYLA CANLA BAŞLA ÜLKEMİZİ SAVUNACAĞIZ.
Muhammet 3 ay önce
Yola gelin böyle :) Atatürk ne demişti ? " Geldikleri gibi giderler." Dünyadaki en büyük racon budur işte geldikleri gibi giderler