Suriye’de neler oluyor? Kaymakamlık duyurdu!

Sabah saatlerinden itibaren Suriye’de son dakika olarak Türk ordusu tarafından teröristleri bölgeden temizleme çalışması başlatılmak üzere olduğu belirtilmesinin ardından birçok farklı iddia dile getirildi. Son olarak gündeme getirilen iddialardan bir tanesi de sınırda bulunan mahallelerin boşaltılacağı hakkındaydı. Kaymakamlık iddialara cevap verdi.

GÜNDEM 07.10.2019, 23:26
Suriye’de neler oluyor? Kaymakamlık duyurdu!

Bütün Türkiye’nin gözü Suriye’de yaşanan olaylara çevrildi.

EVLERİN BOŞALTILACAĞI İDDİA EDİLMİŞTİ!

Türk ordusu tarafından bölgede terör örgütlerine yönelik temizlik çalışması olarak adlandırılan Barış Pınarı Harekatı başlatıldığı belirtilmiş ve pek çok farklı iddialar gündeme getirilmişti.

Son ortaya atılan iddialar arasında Şanlıurfa Ceylanpınar'da sınırda yer alan evlerin boşaltılacağı öne sürülmüştü. Ceylanpınar Kaymakamlığı iddialar hakkında açıklama yaptı.

KAYMAKAMLIK İDDİALARI YALANLADI

Ceylanpınar Kaymakamlığı iddiaları yalanlayarak,

"Bugün bazı sosyal medya hesaplarında yer alan 'Ceylanpınar İlçesinde sınara yakın mahallelerin 36 saat içerisinde boşaltılması yönünde Şanlıurfa Valiliğinin kararı olduğu' yönünde yapılan haberler asılsız olduğundan, bu tür haberlere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Muhtemel sınır ötesi harekat kapsamında alınacak tedbirlerle ilgili açıklamaların Şanlıurfa Valiliği ve Ceylanpınar Kaymakamlığı resmi web sayfaları ile sosyal medya hesaplarından takip edilmesi gerekmektedir. Kamuoyuna ve vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur." İfadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)