Suriyeliler Öncüpınar Sınır Kapısı'nda Uzun Kuyruklar Oluşturdu

Kurban Bayramı vesilesiyle, Kilis Valiliği'nden izin çıktıktan sonra memleketlerine gitmek için yola koyulan Suriyeliler, bu sabah erken saatlerden itibaren Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'nda kuyruk oluşturmaya başladılar.

Suriyeliler Öncüpınar Sınır Kapısı'nda Uzun Kuyruklar Oluşturdu

KİLİS Valiliği tarafından verilen izinle Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, Öncüpınar Sınır Kapısı'nda uzun kuyruklar oluşturuyor.

Kurban Bayramı nedeniyle ülkelerine geçiş yapmak isteyen Suriyeli sığınmacılar, Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'na akın ediyor. Suriyeli sığınmacılar, geçişlerin üçüncü gününde sınır kapısında uzun kuyruk oluşturdu. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu sığınmacılar, gümrük kapısında işlemleri yapıldıktan sonra ülkelerine geçiş yapıyor.

Ülkelerine giden Suriyelilerin 15 Eylül'e kadar yeniden Türkiye'ye dönecekleri belirtildi.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 11:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
neymiş efendim
neymiş efendim - 2 yıl Önce

demek ki güvenlikli bölge olmuş suriye, lütfen kalmak isteyen kalsın. ısrar edilmesin. şu ev sahipleri ve inşaat firmaları sürünsün