Suriyelilere Kişi Başı 1.750 TL Ödeme Yapılıyor iddiası

Kilis'te bulunan Öncüpınar kampının boşaltılması için Suriyelilere kişi başı 1.750 TL ödeme yapıldığı iddia edildi. Suriyelilere verilen bu para karşılığında "İster Suriye'ye ister bir başka yere gidin" denildiği de iddialar arasında yer aldı.

GÜNDEM 06.12.2018, 09:15 07.12.2018, 01:41
Suriyelilere Kişi Başı 1.750 TL Ödeme Yapılıyor iddiası

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan "Suriyelilere elden dağıtılan para" başlığıyla yayımlanan yazısında "Güvenilir kaynaklardan ulaştığım bilgilere göre, Suriyeli mültecileri barındıran Kilis Öncüpınar kampının boşaltılması için düğmeye basılmış. Kampta 10-12 bin civarında Suriyelinin barındığı biliniyor" iddiasını ileri sürdü.

SURİYELİLERE 1.750 TL ÖDENİYOR İDDİASI

Sözlerine "Ana, ilk, orta ve lise olmak üzere 4 de okul bulunuyor. Suriyelilere kampı boşaltması için kişi başı bin 750 lira para ödeniyor. Bu para karşılığında 'ister Suriye'ye gidin ister bir başka yere gidin' deniyormuş" diye devam eden Takan, şu iddiayı dile getirdi:

"Parayı kapan Suriyeliler ne yapıyor? Çoğunluğu kampı boşaltıp, Türkiye içinde muhtelif yerlere dağılıyor. Özellikle civar illere. 6-7 bin civarında Suriyeli mültecinin kampı terk ettiği bildiriliyor. Nereden biliyoruz?.. Kamptaki okullarda Suriyeli öğrenci sayıları yarı yarıya düşmüş. Ve civar illerdeki okullara, 'çocuklarımızı kayıt edin' talebinde patlama yaşanıyor. İlgilenen ve de hassasiyet gösteren varsa, duyurulur."

Yorumlar (2)
B 1 yıl önce
Bn 30 gun calisip aliyorum o parayi baskada bisey soyleyemiyorum
Mrt9 1 yıl önce
Suriyeliler o parayi keske haketseler ama zerre haketmiolar