Suriyelilere yapılan yardımlar! Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan flaş suriyeliler yorumu!..

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medyada yayıncılık yapan İlavatv adlı bir programa yaptığı röpörtajda, suriyelilere yapılan yardımlar hakkında şok bir gerçeği ortya çıkardı. Suriyeliler hakkında, flaş yorumlar yapan Bolu Belediye Başkanı Özcan, Suriyelilerin Kızılay'dan, sosyal yardım kuruluşlarından, devletten ve belediyeden olmak üzere dört ayrı yerden yardım aldıklarını iddia etti. Bolu belediyesinden suriyelilere yapılan yardımı kestiğini söyleyen Başkan Özcan, kendi esnaflarının hangi zorluklarda vergi ödediğini dile getirerek, suriyelilere iş yeri açma ruhsatı vermeyeceklerini söyledi.. İşte Bolu Belediye Başkanı'ndan flaş suriyeliler yorumu!..

GÜNDEM 11.04.2019, 17:00 11.04.2019, 17:32
Suriyelilere yapılan yardımlar! Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan flaş suriyeliler yorumu!..

Şeçim vaadeti olarak suriyelilere yapılan yardımları keseceğini söyleyen CHP'li Belediye Başkanı Tanju Özcan, mazbatasını alır almaz ilk talimatını verdi. Suriyelilere yapılan yardımı kestiğini söyleyen Başkan Özcan, suriyelilere iş yeri açma ruhsatı da vermeyeceklerini beyan etti..

Tanju Özcan, suriyelilerin varlığı hakkında, Türkiye'ye ve Bolu iline yerleşmelerini istemediğini beyan ederek, şu anda Suriye'de savaşın bittiğini, suriyelilerin bayramlarda rahat bir şekilde ülkelerine gittiklerini söyledi. Bayramlarda rahat bir şekilde ülkelerine gidenlerin artık can korkularının kalmadığını vurgulayan Özcan, suriyelilerin Türkiye'ye olan maliyeti hakkında da bazı bilgiler verdi. Toplamda bugüne kadar 37 milyar lira suriyelilere yardım yapıldığını, bugünkü döviz kuru ile 200 milyar liraya ulaştığını hatırlatan Tanju Özcan, suriyelilerin bu ülkeye büyük bir dert olduğunu, şu anda suriyelilerin 4 buçuk milyona ulaştığığını ve bu sayının hergün arttığını söyledi. 

Suriyelilere yapılan yardımlar konusunda ''suriyeliler sosyal yardımlaşmadan ayrı bir yardım alıyor, sosyal hizmetlerden ayrı bir yardım alıyor, belediyelerden ayrı bir yardım alıyor, kızılaydan ayrı yardım alıyor. Ve bu kuruluşlar bir birinden habersiz olarak veriyorlar. Yardım alan suriyelinin daha başka bir kuruluştan yardım alıp almadıklarını bilmiyorlar'' dedi.. Başkan Özcan, vatandaşın parasından 1 kuruş suriyelilere vermeyeceğini tekrarlayarak, ''fabrika açmaya para bulamayanlar suriyelilere her türlü para bulabiliyor, el bebek gül bebek besliyorlar'' ifadelerini kullandı..

Yorumlar (10)
gûl 6 ay önce
Sonuna kadar haklısın bıktık artık bu suriyelilerden
Berkay 6 ay önce
BRAVO BAŞKAN DARISI İSTANBULDAKİ SURİYELİLERİN BAŞINA!
Esra 6 ay önce
Helal başkanım
Oğuzhan 6 ay önce
Nasıl bi kralsın arkandayız başkanım
İlker 6 ay önce
Helal olsun başkanım Allah senden razı olsun inşAllah
Duman 6 ay önce
Teşekkürler Tanju Özcan
Berkay 6 ay önce
BRAVO BAŞKAN
Mustafa 6 ay önce
Suriyelileri altın kuyrugunda görüyoruz diyarbakırda
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın