Suudi Arabistan'da Havalimanına Füze Saldırısı! En Az 26 Yaralı Var

Suudi Arabistan'ın güneyinde bulunan Abha Havalimanı'na düze saldırısı düzenlendi... Füze saldırısı hakkında Arap Koalisyonu tarafından açıklanan detaylara göre Yemen'de bulunan Husiler tarafından füzenin fırlatıldığı ve havalimanına isabet ettiği duyuruldu. İlk bilgilere göre en az 26 kişi yaralandı...

Suudi Arabistan'da Havalimanına Füze Saldırısı! En Az 26 Yaralı Var

Suudi Arabistan'ın güney bölgesinde bulunan Abha Havalimanı'na füze düştü. Yemen'deki Husiler tarafından fırlatılan füzenin havalimanına isabet ettiği açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre saldırı gece saat 02:21 sularında gerçekleşti ve binlerce yolcunun havalimanı girişinde bulunduğu bildirildi.

Arabistan resmi televizyon kanalına göre havalimanında en az 26 yolcunun yaralandığı duyuruldu. Husilerin El Mesire televizyon kanalı ise bu sabah havalimanının kruz füzesiyle hedef alındığını bildirmişti.

Arap koalisyonu ise daha sonra yaptığı açıklama sayesinde bu saldırırı doğruladı...

Suudi Arabistan'ın başını çektiği Arap Koalisyonu, Yemen'de İran destekli Husiler'e karşı savaşıyor. Yemen'den daha önce birçok kez Suudi Arabistan'a füze atılmıştı.

Yemen'deki Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE