Suudi Savcı, Cemal Kaşıkçı'nın Öldürülmesi Olayında 5 Kişiye İdam İstedi

Suudi Arabistan'da Kaşıkçı cinayeti soruşturmasını yürüten savcının yaptığı değerlendirmeler kapsamında cinayete katılan ve talimatı veren kişiler hakkında idam cezası istediğini duyurduğu son dakika bilgisi olarak duyuruldu...

Suudi Savcı, Cemal Kaşıkçı'nın Öldürülmesi Olayında 5 Kişiye İdam İstedi

Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ayrıntılar belli olmaya başladı. Buna göre Gazeteci Kaşıkçı'nın ölümünde boğuşma ve öldürücü dozda ilaç verilmesi etkili olduğu ortaya çıktı.

Diğer yandan kaşıkçı'nın cesedi parçalara ayrıldığı ve konsolosluktan da bu şekilde çıkarıldığı ifade edildi.

Bunun haricinde Kaşıkçı'nın ülkeye dönmesi için gösterilen çaba başarısız olmasının ardından öldürüldüğü açıklandı.

SUUDİ SAVCI İDAM İSTEDİ

Suudi Savcı konu hakkında yaptığı değerlendirmelerde ise eski danışman Kahtani'nin görevinin Kaşıkçı'yı öldürme emri verilen İstanbul'a gelen ekiple buluşmak olduğunu açıkladı.

Ayrıca söz konusu olayın yaşandığı konsoloslukta kameraları kapatanları tespit ettiklerini ve bunların yanı sıra Kaşıkçı'nın öldürücü dozda ilaç ve boğuşma sebebiyle yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Kaşıkçı'nın cesedinin arandığını ve Kaşıkçı'nın cesedini teslim alan yerel işbirlikçinin yaklaşık görüntüsüne ulaşıldığı da gelen bilgiler arasında.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 13:47
YORUM EKLE